Spalio 6 dieną lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Armonavičienė „pagrobė“ savo auklėtinius – 8 klasės mokinius.  Drauge su anglų kalbos mokytoja Jūrate Balčiūnaite išsivežė aštuntokus į išvažiuojamąją–integruotą literatūros, biologijos, užsienio (anglų) kalbos pamoką „Eilėraščiu atverk gamtos spalvotą knygą“ ir klasės valandėlę Joniškyje, auklėtojos sode.

Pirmiausia aštuntokai treniravo savo atmintį ir liežuvius bandydami įsiminti bei pakartoti gausybės auklėtojos auginamų vaistažolių ir dekoratyvinių augalų pavadinimus. O po trumpos ekskursijos ir fotosesijos gavo užduočių lapus. Trys komandos turėjo pasirodyti, kad patys „ne iš kelmo spirti“: reikėjo parašyti aplinkoje matomų augalų pavadinimus, išversti juos į anglų kalbą, analizuoti  Viljamo Šekspyro, Janinos Degutytės ir Pauliaus Širvio eilėraščius, rasti juose minimus augalus ir padaryti išvadą, kokie dažniausi motyvai ir kaip jie papildo eilėraščio prasmę.  Teko pasijusti tikrais detektyvais, kai reikėjo ieškoti gėlių ir krūmų keisčiausiais pavadinimais, juos fotografuoti ir siųsti nuotraukas biologijos mokytojai. Teko pabūti ir eilėraščių vertėjais... Oi, nelengva lietuvišką daugiaprasmę mintį  uždaryti kitoje kalboje! Svarbiausias šių pamokų tikslas pasiektas: gana rudenišką dieną pavyko sušildyti smagiu bendravimu, vienas kito supratimu ir dėmesiu.  O kažkam dar įsiminė  ir kakava su bandelėmis..