Mokyklos bendruomenės tikslas – AUGANTIS ŽMOGUS: besimokantis ieškoti, rasti, suvokiantis tautines ir žmogiškąsias vertybes
free pokerfree poker

Vasario 24 dieną mokiniai gerokai nustebo, vietoj įprasto skambučio išgirdę nuotaikingą ir šypsotis verčiančią melodiją. Pasikeitęs skambutis paskelbė apie naujovę mokykloje – atgaivintą radijo tašką, kurio dėka pertraukos bus paįvairinamos mėgiama muzika, o kartu bus ir dar vienas mokyklos bendruomenei aktualios informacijos skleidimo kanalas.
Vasario 15 dieną Austėja Baltuškonytė (7 kl.), Arentas Liubauskas (8 kl.), Karolina Baikštytė (9 kl.) ir Monika Danasaitė (9 kl.) dalyvavo rajoniniame stalo teniso čempionate, vykusiame Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Karolina užėmė V vietą, o dvejetų varžybose Arentas iškovojo III vietą.
Vasario 14 dieną mokyklos pirmokai taip pat įsijungė į rajoninę akciją „Laisvės skrydis“. Ta proga jie patys gamino ir puošė savo tautinius paukščiukus, ketindami juos padovanoti Gataučių bendruomenės žmonėms. Pirmąjį akcijos paukštelį pirmokai padovanojo mokyklos direktoriui Linui Česnuliui. Vėliau, pasipuošę saugaus eismo liemenėmis, mokiniai iškeliavo į Gataučių kaimą. Su Lietuvos Valstybės atkūrimo švente vaikai sveikino sutiktus žmones, dovanojo jiems trispalvius paukštelius – šie nuskrido į kaimo biblioteką, parduotuvę, nutūpė seniūnijoje bei ambulatorijoje. Apsidžiaugusios netikėtu vizitu, ambulatorijos darbuotojos vaikams pravedė ir ekskursiją po įstaigą, papasakojo apie medicinos darbuotojų darbą.
Vasario 14 dieną mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta paminėti Vasario 16-ajai. Šventė prasidėjo jau vakar dailyraščio konkursu, dedikuotu Lietuvai – jame dalyvavo ir pradinukai, ir vyresnėliai. O šiandien nuo pat ryto mokinių laukė įvairūs užsiėmimai. Pradinukai išskubėjo į mokyklos kiemą, kur trispalviais paukščiais papuošė medelius, taip įsijungdami į rajoninę akciją „Laisvės skrydis“.

Vasario 13 dieną mokykloje vykusiame dailaus rašto konkurse, skirtame Vasario 16-osios minėjimui, dalyvavo po 2 mokinius iš 5-10 klasių. Perrašydami duotą tekstą, visi stengėsi kuo kruopščiau atlikti užduotį. Ne ką lengvesnė užduotis teko darbus vertinusioms mokytojoms, turėjusioms išrinkti konkurso nugalėtojus. I vietą užėmė Viktorija Juldaševa (10 kl.), II vieta teko Jurgitai Mekytei (9 kl.) ir Ugnei Tamašauskaitei (10 kl.), III vieta pasidalijo Gabija Petravičiūtė (6 kl.) ir Armanda Janulytė (10 kl.).
Vasario 13 dieną vyko pirmasis mokykloje vyksiančios neformalaus vaikų švietimo programos „Ankstyvoji robotika“ užsiėmimas, kuriame mokytoja Žydrynė Pečiukienė supažindino programą pasirinkusius mokinius su turimomis robotų konstravimo priemonėmis, papasakojo apie būsimus projektus.
Vasario 13 dieną Jaunųjų matematikų komandinėse varžybose, skirtose Joniškio „Aušros“ gimnazijos įsteigtam prizui laimėti, dalyvavo 7-10 klasių mokiniai, lydimi matematikos mokytojos Violetos Žemeckienės.
Vasario 12 dieną mokykloje vyko tėvelių susirinkimas. Jį nuotaikingai pradėjo pirmokų mokytojos Raimondos Mockūnaitės ir 1-2 klasių mokinių parengtas spektaklis apie žvėrelių mokyklą, vėliau keletą šokių parodė šokių mokytojos Giedros Jarmoškienės paruošti pradinių klasių mokiniai. Po meninės programos sekė ir oficialioji dalis. Mokyklos direktorius Linas Česnulis supažindino su šiemetine mokyklos veikla bei ateities planais, geografijos mokytoja Orinta Venckienė pristatė mokyklos įsivertinimo rezultatus, o socialinė pedagogė Gerda Kinderienė kalbėjo apie penktokų adaptaciją mokykloje. Po bendro susirinkimo tėveliai galėjo pabendrauti ir su klasių auklėtojais.
Vasario 11 dieną Joniškio „Aušros“gimnazijoje vykusiame Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslumo olimpiados rajoniniame etape mokyklą atstovavo 10 klasės mokinės Armanda Janulytė bei Viktorija Juldaševa, lydimos ekonomikos ir verslumo mokytojos Salomėjos Užkurienės.
Vasario 7 dieną mokykloje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninės stalo teniso komandinės  varžybos. Mokyklos mergaičių komanda (Karolina Baikštytė (9 kl.), Austėja Baltuškonytė (7 kl.), Monika Danasaitė (9 kl.) ir Erika Morkūnaitė (10 kl.), užėmė pirmąją vietą ir pateko į žaidynių finalą.
Vasario 5 dieną mokykloje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Liudas Jonaitis. Svečias susitiko su mokytojų kolektyvu, domėjosi mokyklos gyvenimu, pasakojo apie Švietimo ir mokslo komiteto, kuriam priklauso, veiklą bei kvietė su mokiniais apsilankyti Seimo rūmuose.

Sausio 30 dieną mokykloje vyko antrasis Laisvės TV projekto „Kartu“ renginys – su 7-10 klasių mokiniais susitikti atvyko istorikė, visuomenininkė, „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvė Luka Sinevičienė, pasiruošusi kalbėtis vertybių tema. Trumpai papasakojusi apie save, lektorė diskusijai kvietė ir mokinius – jie ant lapelių rašė sau svarbiausias vertybes, vertino perskaitytos istorijos veikėjų poelgius, kalbėjo apie socialinių tinklų iškreipiamą realybę. Neliko nepaliesta ir Tėvynės meilės tema – pati būdama didžiulė savo šalies patriotė, Luka ragino visus daryti nors ir nedidelius, bet gerus ir reikšmingus darbus savo aplinkoje, imtis iniciatyvų gražinant Lietuvą.
Sausio 29-31 dienomis ikimokyklinėse, priešmokyklinėje grupėse bei 1-4 klasėse gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos sustabdytas ugdymo procesas.
Sausio 28 dieną 7-10 klasių mokiniai, lydimi juos treniruojančio mokyklos direktoriaus Lino Česnulio, vyko į Biržų r. Pabiržės pagrindinę mokyklą dalyvauti draugiškose asmeninėse mergaičių stalo teniso varžybose.
Sausio 27-28 dienomis ikimokyklinėse, priešmokyklinėje grupėse bei 1-5 klasėse gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos sustabdytas ugdymo procesas.
Sausio 25 dieną 8-10 klasių mokiniai vyko į Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vykusias 2019-2020 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių svarsčių kilnojimo tarpzonines varžybas. Asmeninėje įskaitoje Karolina Baikštytė (9 kl.) užėmė II vietą, o Meda Beconytė (8 kl.) – III.
Sausio 22-24 dienomis dėl didelio sergamumo mokykloje paskelbta gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemija.
Sausio 17 dieną Joniškio „Aušros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninis etapas, kuriame dalyvavo devintokės Miglė Gailiušaitė ir Jurgita Mekytė. Devintų klasių tarpe Jurgita iškovojo II-ą, o Miglė – III-ią vietą.
Sausio 13-osios rytą mokyklos languose įsižiebusios žvakutės vėl priminė Laisvės gynėjų dieną – jau 29-ąją. Dalyvaudami visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, mokyklos bendruomenės nariai ne tik prisiminė žuvusius tą atmintiną sekmadienį, bet ir mintyse padėkojo kiekvienam iš jų už tai, kad šiandien galima gyventi laisvoje Lietuvoje.
Sausio 10 dieną Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų  skyriuje vykusiose 2019-2020 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių merginų krepšinio 3x3 tarpzoninėse varžybose dalyvavusios devintokės Karolina Baikštytė ir Monika Danasaitė bei dešimtokė Viktorija Juldaševa užėmė I vietą rajone.
Sausio 8 dieną 5-10 klasių mokiniai vyko į Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyrių dalyvauti 2019-2020 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių tinklinio varžybose.
Sausio 7 dieną 3-5 klasių mokiniams prasidėjo iki gegužės mėnesio truksiančios išvažiuojamosios fizinio ugdymo pamokos Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“.

Gruodžio 20-oji – paskutinė diena prieš taip laukiamas žiemos atostogas – buvo pripildyta muzikos. Ją mokiniams dovanojo multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, atvykęs į mokyklą pagal Kultūros paso programą. Svečio vedamoje edukacijoje „Senieji Lietuvos instrumentai“ ir mažiausi, ir didžiausi mokiniai buvo žaismingai supažindinti su keisčiausiais, įdomiausiais ir iš netikėčiausių medžiagų pagamintais instrumentais, išgirdo jų skambesį, sužinojo apie jų kilmę ir paskirtį.

Gruodžio 20-oji penktokams įsimins dar ir kaip netradicinė ugdymo diena „Žiemos šventė“. Ji prasidėjo Šiaulių „Akropolyje“, kur ant ledo vyko Kalėdinė diskoteka su Kalėdų Seneliu, Snieguole, daugybe užduočių, didžėjais, dūmų ir šviesų šou, kokteilių baru. Grįžę į mokyklą penktokai iki išnaktų žaidė judriuosius žaidimus, gamino saldžias kalėdines eglutes, sportavo.

Gruodžio 17 dieną ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikučiai lankėsi Gasčiūnų amatų centre. Ten, laukdami švenčių, kiekvienas iš molio pasigamino 2020-ųjų metų simbolį – Žiurkę. Daug džiaugsmo suteikė susitikimas su Kalėdų Seneliu, kuriam visi deklamavo išmoktus gražiausius eilėraščius, o paskui džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.

Gruodžio 16 dienos rytą mokykloje vyko tradiciniai Kalėdiniai skaitymai 0-4 klasių mokiniams. Juos organizavo lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Armonavičienė, o įgyvendinti padėjo šaunieji dešimtokai. Skaitymams šiemet pasirinkta liūdnai graži Oskaro Vaildo pasaka „Laimingasis princas“, kurios klausydami vaikai stengėsi pagauti virš galvų jau sklandančią kalėdinę nuotaiką.

Gruodžio 12 dieną 5-8 klasių berniukai dalyvavo 2019-2020 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių krepšinio 3x3 varžybose, vykusiose Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ Bariūnų skyriuje.

Gruodžio 11 dieną dešimtos klasės mokiniai Viktorija Juldaševa, Erika Morkūnaitė, Ugnė Tamašauskaitė ir Arnoldas Vielius kartu su Joniškio verslininkų asociacijos nariais dalyvavo Joniškio kultūros centre vykusiame protmūšyje.

Gruodžio 10 dieną į svečius atvyko pirmoji Laisvės TV projekto „Kartu“, kuriame dalyvauja mūsų mokykla, viešnia – fitneso trenerė, keliautoja, komunikacijos specialistė Rita Girdvainytė. Lydima ištikimo draugo labradoro Grando, Rita su 7-10 klasių mokiniais kalbėjosi paaugliams itin aktualia kūniškumo tema. Kaip priimti savo kūną, kaip treniruotis, kaip rasti sau tinkamiausią veiklą – apie šiuos ir kitus dalykus pakvietusi diskutuoti viešnia šiltai ir nuoširdžiai bendravo su mokiniais, atsakinėjo į jų klausimus.

Gruodžio 9 dieną mokykloje lankėsi Joniškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Sigitas Petraitis. Jie ne tik papasakojo, kaip tamsiu paros metu išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje, kaip elgtis su šventiniais fejerverkais, kokia teisinė atsakomybė gresia už įvairius pažeidimus, bet ir kartu su Joniškio visuomenės sveikatos biuru atliko svarbų darbą – priklijuojamais atšvaitais paženklino visų norinčiųjų striukes, kepures, kuprines. Dabar mokiniai kelyje jausis dar saugiau!

Gruodžio 6-ąją, pasauliui minint AIDS dieną, mokyklos socialinė pedagogė Gerda Kinderienė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė mokyklos devintokus pakvietė pakalbėti šia jautria bei aktualia tema. Sužinoję svarbių faktų, gavę atsakymus į rūpimus klausimus, vėliau mokiniai buvo suskirstyti į dvi komandas ir dalyvavo protmūšyje, kur dar kartą pagilino ir įtvirtino savo žinias.

Gruodžio 5 dieną mokykloje vyko respublikinė švietimo pagalbos specialistų, mokytojų ir jų padėjėjų, tėvų, auginančių autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, konferencijos „Autizmo paradoksas: sutrikimas ar leidimas į genijų pasaulį?“ baigiamasis renginys. Jame dalyvavo 57 svečiai iš Vilniaus bei Šiaulių miestų, Radviliškio, Pasvalio, N. Akmenės, Pakruojo ir, žinoma, Joniškio rajonų. Pranešimus skaitė Lietuvos autizmo asociacijos "Lietaus vaikai" valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil, Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos spec. pedagogė mokslų daktarė Margarita Jurevičienė, VšĮ VU ligoninės Santaros klinikų Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus ergoterapeutė Irina Butkienė. Pasisakė ir vaikų tėveliai bei Joniškio rajono specialistai.

Gruodžio 4 dieną, minint Pasaulinę AIDS dieną, mokyklos socialinė pedagogė Gerda Kinderienė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė mokyklos devintokus pakvietė pakalbėti šia jautria bei aktualia tema. Sužinoję svarbių faktų, gavę atsakymus į rūpimus klausimus, vėliau mokiniai buvo suskirstyti į dvi komandas ir dalyvavo protmūšyje, kur dar kartą pagilino ir įtvirtino savo žinias.

Gruodžio 2 dieną mokykloje atsidarė tatuiruočių salonas. Tiesa, tatuiruotės laikinos ir piešiamos chna dažais. Jos Kultūros paso dėka pristatytos mokiniams edukacinėje programoje „Tatuiruočių magija“. Lektorė – ilgametė dailės mokytoja Daiva Stankevičienė – pirmiausia supažindino su tatuiruočių istorija, simboliais, prasme, technika, o vėliau pakvietė visus pasinerti į šio meno pasaulį.

Lapkričio 29 dieną pradinių klasių komandos vyko į Baisogalą (Radviliškio r.), kur dalyvavo zoninėse kvadrato varžybose, kuriose užimta ketvirta vieta.

Lapkričio 28 dieną 7–10 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Žydryne Pečiukiene bei fizikos mokytoju Vaclovu Martinaičiu vyko į Skaistgirį. Pirmiausia apžiūrėjo 1963 m. įkurtą pirmąjį respublikoje 10 ha miestelio parką su jame almančių kriokliu bei įrengtu amfiteatru–vasaros estrada, susipažino su parko medžių ir krūmų įvairove – čia rasi  uosialapį klevą, graikinį riešutą, sidabrinį kėnį, geltonžiedį kaštoną, pūkainį, o taip pat nemažai pažįstamų beržų, klevų, liepų, maumedžių, eglių bei pušų. Apžiūrėtas ir medinių skulptūrų parkelis, skirts išnykusiems kaimams atminti, apsilankyta Reibinių kaime esančioje tautosakininko M. Slančiausko sodyboje–muziejuje. Išvykos pabaigoje iš žvalgybinio bokštelio nuo uolyno kalno mokiniai apžiūrėjo dolomito karjerą, dolomito telkinius, švaraus vandens karjerus.

Lapkričio 27 dieną mokyklos ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kartu su savo mokytojomis vyko į Joniškio vaikų darželį „Ąžuoliukas“, kur dalyvavo konferencijoje „Mano mokykla“. Mažieji pristatė mūsų mokyklą pasakodami apie ją ir demonstruodami skaidres.

Lapkričio 26 dieną dar vienas protmūšis Joniškyje sukvietė gamtos mokslų žinovus. Mūsų mokyklai atstovavo septintokai Gabrielius Tamašauskas, Viljamas Bauža, Monikai Stasytytė bei aštuntokai Meda Beconytė, Gabija Griciūtė, Deimantas Daukintas.  

Lapkričio 25 dieną dešimtokės Viktorija Juldaševa ir Erika Morkūnaitė vyko į Joniškį, kur dalyvavo interaktyvaus protmūšio  „Ką žinai apie savo miestą ir rajoną?“ finale. Renginį organizavo Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka.

Lapkričio 22 dieną 5-6 klasių berniukų ir mergaičių komandos vyko į Baisogalą (Radviliškio r.), kur dalyvavo zoninėse kvadrato varžybose. Berniukų komanda užėmė antrą, o mergaitės – trečią vietą.

Lapkričio 21 dieną minima Pasaulinė sveikinimosi diena. Ta proga mokyklos antrokai, vadovaujami mokytojos Gitanos Janiulienės, suorganizavo akciją „Labas rytas“. Vaikai ant kortelių susirašė pasisveikinimo žodžius ir jau nuo pat ankstyvo ketvirtadienio ryto sustojo prie pagrindinių durų, džiugiu pasisveikinimu pasitikdami kiekvieną į mokyklą atėjusį mokinį, mokytoją, tėvelį, visiems paspausdami ranką ir dalindami „nemokamus apkabinimus“.

Lapkričio 21 dieną Bariūnuose vyko pradinių klasių kvadrato varžybos, iš kurių mūsų mokyklos mokiniai grįžo kaip pirmosios vietos nugalėtojai, nurungę Kriukų ir Gasčiūnų mokyklų bendraamžius.

Lapkričio 20 dieną mokykloje vyko ilgalaikės programos „Autizmo paradoksas: sutrikimas ar leidimas į genijų pasaulį?? praktinis seminaras „Kolega kolegai...“. Iš Joniškio, Šiaulių, Pakruojo, Akmenės bei Plungės rajonų susirinkę ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogai, logopedai, spec. ugdymo pedagogai, dalykų mokytojai bei autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų tėvai klausėsi mūsų mokyklos specialistų parengtų pranešimų, domėjosi mokykloje naudojamomis ugdymo priemonėmis, pertraukėlių metu tarpusavyje dalijosi idėjomis, mintimis, patarimais.

Lapkričio 16-ąją minima Tarptautinė Tolerancijos diena, prie kurios šiemet prisijungė ir mokyklos pirmokai. Vaikai išsiaiškino šio tarptautinio žodžio reikšmę, svarstė, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, aptarė, kokius netolerancijos atvejus pastebėjo klasėje, mokykloje, diskutavo apie žmonių skirtumus. Piešdami šiemet šios pilietinės akcijos simboliu tapusius Tolerancijos švyturius mokiniai pasižadėjo būti draugiški ir tolerantiški vienas kito atžvilgiu.

Lapkričio 14 dieną mokykloje paminėta kasmet šiuo metu vykstanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios metu skaitomi gražiausi šių šalių rašytojų kūriniai. Šių metų skaitymų tema – „Šventė“, tad ūkanotą trečiadienio rytą į žvakių nušviestą aktų salę susirinkę ikimokyklinukai bei 0–5 klasių mokiniai pateko tiesiai į Pepės Ilgakojinės gimtadienį! Pasipuošę šventinėmis kepurėlėmis vaikai klausėsi dešimtokų skaitomos istorijos iš žymiausios Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, žaidė nuotaikingą nematomų dovanų žaidimą, dalyvavo gimtadienio fotosesijoje.

Lapkričio 13 dieną Bariūnuose vyko rajoninės 5-6 klasių berniukų ir mergaičių kvadrato varžybos. Nugalėję Kriukų ir Gasčiūnų mokyklų komandas, mūsų mokyklos mokiniai iš varžybų parsivežė pirmąsias vietas.

Lapkričio 6 dieną mokyklos pirmokai įsijungė į tarptautinę programą „Zipio draugai“. Nuo 2000 metų Lietuvoje vykdoma programa siekia padėti 5-6 metų vaikams išmokti lengviau įveikti kasdienius sunkumus, pagerinti vaikų emocinę savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Taip pat ji padeda suvokti savo jausmus, skatina apie juos kalbėti, ieškoti būdų, kaip su tais jausmais susitvarkyti.

Spalio 22 dieną mokykloje vyko draugiškos 5-6 klasių kvadrato varžybos, kuriose gatautiškiai susitiko su Joniškio M. Slančiausko progimnazijos sportininkais. Berniukai sužaidė lygiosiomis – 2:2, mūsų mokyklos mergaitės laimėjo prieš joniškietes rezultatu 3:1.

Spalio 22 dieną mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė aplankė ketvirtokus, su kuriais visą pamoką diskutavo apie jausmus. Tema "Žaidžiu jausmais“ šįkart visus pakvietė pamąstyti apie baimės jausmą. Vaikai vardijo, kokių baimių ir fobijų turi, V. Mingailienė jiems pasakojo, iš kur tos baimės atsiranda, visi kartu svarstė, kaip reikia su jomis kovoti. Vėliau kiekvienas simboliškai pasigamino po spalvingą voriuką, kuris nekels baimės, o tarnaus kaip miela namų dekoracija.

Spalio 21 dienos popietę mokytoja Gitana Janiulienė savo antrokams surengė viktoriną "Laukais atkeliauja ruduo". Kad būtų stipriau jaučiama šventinė nuotaika, vaikai pasiruošė tautiniais drabužiais, vainikus ir kepures papuošė klevo lapais. Viktorinos metu mokiniai gilino žinias apie rudenį ir jo gėrybes, vėrė kaštonų karolius, sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, žaidė žaidimą "Atspėk, ką lieti". Ugdomosios veiklos metu vaikai stiprino draugiškumą, kūrybiškumą, aktyvumą, meilę gamtai bei mokėsi kultūringo elgesio rungtyniaudami komandomis.

Spalio 21 dieną 7-9 klasių mokiniams vyko psichinės sveikatos stiprinimo mokymai, kuriuos vedė psichologė Aušra Sakalienė. Kalbėta apie tai, kas kenkia mūsų psichinei sveikatai ir kaip galimą ją stiprinti – tam pasitelkti ir žaidimai, ir skaidrės, ir diskusijos. Vėliau mokiniai grupėse kūrė, o paskui padedant ir komentuojant psichologei pristatė bendraamžiams plakatus, aptariančius smurto, patyčių, savižudybių temas.

Spalio 17 dieną 8-10 klasių mokiniams integruota lietuvių kalbos ir literatūros, biologijos, matematikos, fizikos bei fizinio ugdymo pamoka „Žagarės regioninio parko slėpiniai“ vyko Mūšos tyrelyje. Lydimi biologijos mokytojos Žydrynės Pečiukienės ir fizikos mokytojo Vaclovo Martinaičio, mokiniai keliavo 8 km ilgio lentų taku, stebėdami, kaip tiesiog akyse keičiasi augalų bendrijos, susipažindami su tik aukštapelkėje augančiais augalais ir apypelkio miškais. Atidžiai dairydamiesi ir nagrinėdami stenduose pateiktą informaciją, mokiniai pildė „Žaliosios pamokos“ veiklos lapus, atliko Tyrelio akmens matavimus, matavo pelkėje augančias pušaites ir lygino jas su išlakiomis šalia mokyklos augančiomis pušimis, klausėsi legendų apie paslaptingas pelkių dvasias bei čia dingusius uogautojus.

Spalio 15 dieną pirmokai ir antrokai su savo mokytojomis Raimonda Mockūnaite ir Gitana Janiuliene išsiruošė į pirmąją šių mokslo metų kelionę – teatralizuotą edukacinę programą vaikams pagal prancūzų kompozitoriaus Kamilio Sen Sanso muzikinį kūrinį ,,Žvėrių karnavalas'' Šiauliuose. Padedami aktorių-animatorių vaikai ne tik susipažino su šio įdomaus kūrinio dalimis („Karališkųjų liūtų maršas“, „Vištos ir gaidžiai“, „Dramblys“, „Gulbė“, „Kengūra“, „Gegutė“), bet ir patys buvo pilnaverčiai programos dalyviai, kurie turėjo  atidžiai klausytis, o paskui atspėti, kas buvo demonstruojama, kokiu instrumentu grojama. Taip visi susipažino su pučiamųjų orkestro instrumentais bei jų galimybėmis.

Spalio 8 diena – mokykla džiaugiasi naujomis priemonėmis, gautomis iš Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro vykdomo projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Priemones pamokose jau išbandę mokiniai džiaugėsi naujomis galimybėmis, kurių  dėka pamokos taps dar vaizdingesnės, informatyvesnės, inovatyvesnės. 5-8 klasių biologijos, gamtos ir žmogaus, chemijos, fizikos, technologijų bei IT ir matematikos pamokoms, kuriose ir yra naudojamos gautos priemonės, sukurti ir veiklų aprašai, padėsiantys tobulinti ugdymo procesą.

Spalio 3 dieną mokykloje paminėta Tarptautinė Mokytojų diena. Nuo pat ryto su gėlėmis mokytojus pasitikę dešimtokai perėmė mokyklos vadovavimą į savo rankas. O mokytojai valandėlei tapo mokiniais, kuriems teko sudėti telefonus į dėžutę, susėsti komandomis, atidžiai klausytis, pasukti galvas ir atsakyti į kuo daugiau protmūšio klausimų.

Spalio 3 dieną ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams surengta Rudenėlio šventė. Jai ypač atsakingai ruošėsi darželio vaikai – nuo pat ryto pjaustė, kapojo, smulkino daržoves, kol jos virto gardžia mišraine. Vėliau šventė persikėlė į aktų salę. Čia iš gamtinių medžiagų buvo kuriami paveikslai, vyko smagūs žaidimai. Mažuosius aplankė ir pats Dėdė Rudenėlis, tiesiai iš daržo atnešęs skaniausių ir sveikiausių dovanų! Pirmojo aukšto koridoriuje akį traukia rudens gėrybių paroda, kurią kruopščiai ruošė visi šio aukšto gyventojai - nuo ikimokyklinuko iki ketvirtoko.

Spalio 2 dieną Meškuičių (Šiaulių r.) gimnazijoje vyko tradicinės „Kaimynų taurės“ varžybos, iš kurių mūsų sportininkai parsivežė 7 apdovanojimus. Aida Banytė 1 km bėgimo rungtyje užėmė I vietą. Karolina Baikštytė 1 km bėgime liko trečia, tačiau 100 m bėgimo rungtyje užėmė II vietą. Monikai Danasaitei atiteko I vieta 100 m bėgimo ir II vieta 400 m bėgimo rungtyse. Eva Gruzdytė tapo nugalėtoja šuolio į tolį rungtyje, nuo jos nedaug atsiliko Meda Liucveitaitė, šioje rungtyje užėmusi III vietą.

Spalio 1 dieną pirmojo aukšto koridoriuje pakvipo rudeniu. Čia akį traukia rudens gėrybių paroda, kurią kruopščiai ruošė visi šio aukšto gyventojai – nuo ikimokyklinuko iki ketvirtoko.

Rugsėjo 27 dieną minima Pasaulinė turizmo diena – ta proga bibliotekoje visą savaitę veikia kelionių trofėjų paroda, o kiekvienas norintis kviečiamas pasimatuoti keliautojo kuprinę.

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kuri kiekvienais metais minima ir mūsų mokykloje. Šią dieną mokiniai galėjo dalyvauti įvairiose veiklose, padedančiose sužinoti naujų dalykų apie Europos kalbas bei šalis. Pertraukų metu koridoriuose skambėjo muzika, bibliotekoje buvo galima prisiminti šalių simbolius, o kai kuriuos jų ir nupiešti. Įvyko ir du žaismingi renginiai. Pirmasis pakvietė leistis į kelionę po Latviją, Estiją, Suomiją, Norvegiją, Italiją bei Jungtinę Karalystę – čia gidais pabuvo 0-5 klasių mokiniai, ne tik su savo mokytojomis smagiai pristatę pasirinktą šalį, bet ir pamokę svarbiausių žodžių. Antrajame renginyje žinių kovose ir sumanumo varžybose susikovė 6-10 klasių komandos, kūrusios ilgiausius sakinius, spėliojusios dainas, tikrinę savo atmintį. Be saldžių prizų neliko nė vienas, be naujų žinių, tikėtina, irgi, o pirmą vietą iškovojo 10-os klasės komanda!

Rugsėjo 20 dieną Pačeriaukštės (Biržų r.) P. Poškaus pagrindinėje mokykloje vyko XX-tasis lengvosios atletikos turnyras, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos sportininkai. 60 m bėgime I vietą užėmė Vilija Jakuškaitė. Meda Liucveitaitė parsivežė du II-osios vietos medalius: šuolio į tolį ir 60 m bėgimo rungtyse. Eva Gruzdytė iškovojo III vietą šuolio į tolį rungtyje.

Rugsėjo 19 dieną Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklos vardas suskambo Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, kur buvo paskelbti ir apdovanoti 2018-2019 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojai. Jauniesiems mokyklos sportininkams tai didžiulė šventė – pačioje gausiausioje kaimo vietovių progimnazijų bei pagrindinių mokyklų grupėje I-oji vieta iškovota jau penktus metus iš eilės! Tačiau su LR Prezidentu Gitanu Nausėda gatautiškiai susitiko pirmą kartą – atsiimant nelengvai iškovotą apdovanojimą, kiekvienam teko garbė paspausti ranką šalies vadovui bei kartu nusifotografuoti. Į mokyklą parvežta nugalėtojų taurė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įsteigtas 600 eurų prizas ir saldus atkakliu darbu pelnytos penktosios iš eilės pergalės jausmas – puiki motyvacija esamiems ir būsimiems mokyklos sportininkams ir toliau aktyviai dalyvauti sportinėje veikloje bei naujais pasiekimais garsinti savo mokyklos bei Joniškio rajono vardą.

Rugsėjo 17 diena jungtinei dešimtokų ir šeštokų kompanijai išaušo neeilinė – visą dieną jie keliavo Panemunės keliu, susipažindami su kultūros paveldo objektais bei grožėdamiesi Lietuvos kraštovaizdžiu. Kelionę pradėję nuo Raudondvario rūmų, netrukus visi jau kopė į Seredžiaus bei Veliuonos piliakalnius, aplankė Raudonės pilį su įspūdingu bokštu, pasigrožėjo Panemunės pilies aplinka. Šilinės smuklėje įrengtame Panemunių regioninio parko lankytojų centre mokiniai sužinojo, kaip nuo amžių Nemunas rengė, maitino ir šildė palei jį gyvenusius žmones. Baigiamasis kelionės akordas - lietaus prausiamas Sudargo piliakalnių kompleksas, dar kartą patvirtinęs, kokia graži yra mūsų šalis.

Rugsėjo 16 dieną mūsų mokyklos pirmokus aplankė visad laukiamas policijos bičiulis šuniukas Amsis, atvykęs kartu su Joniškio policijos komisariato bendruomenės pareigūnais Daina Kaminskiene ir Sigitu Petraičiu. Pareigūnai domėjosi, ar vaikai žino ir vadovaujasi saugaus eismo taisyklėmis, dar kartą papasakojo, kaip pereiti gatvę, išlipti iš mokyklinio autobuso, paragino visuomet turėti atšvaitą arba dėvėti šviesą atspindinčią liemenę.

Rugsėjo 11 dieną mokykloje lankėsi Joniškio rajono valdžios atstovai: meras Vitalijus Gailius, mero patarėja Inga Karbauskienė bei savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė. Ilgosios pertraukos metu susitikę su mokyklos bendruomenės nariais, svečiai domėjosi, kuo gyvena mūsų mokykla, kiek vaikų ugdo, kokias naujoves diegia, kokių turi rūpesčių.

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, raginanti kalbėti apie šią skaudžią visuomenės problemą ir būdus užkirsti jai kelią. Tuo tikslu mokyklos socialinė pedagogė Gerda Kinderienė ir Joniškio sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Vilma Mingailienė surengė susitikimus su 6–9 kl. mokiniais, kurių metu statė bendravimo bokštą, kalbėjo apie socialinius įgūdžius, pasitikėjimą savimi bei patiriamus emocinius sunkumus.

Rugsėjo 9 dieną mokykloje vyko susitikimas su rašytoju Benu Bėrantu ir knygų iliustratore Vilija Kvieskaite. Susirinkusiems rašytojas Benas ir dailininkė Vilija pristatė išleistą knygą „Baubaimės“, pakvietė mažuosius dalyvius ne tik pavartyti knygeles, bet jas skaityti klasės draugams. Po knygų pristatymo svečiai pakvietė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse. Jų metu buvo gaminami šviečiantys popieriniai žibintai-pelėdos. Kūrybines dirbtuvėles vainikavo smagi svečių dainelė apie tortą. Po to visų susirinkusiųjų laukė saldžios dovanėlės.

Rugsėjo 2 dieną prasidėjo naujieji mokslo metai. Iš susitikimų klasėse šventė netrukus persikėlė į mokyklos kiemą. Dešimtokai atvedė pirmokus, sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Linas Česnulis, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė pirmokams įteikė savivaldybės paruoštas dovanas, konsultacijų kompanijos "Saugaus darbo garantas" Šiaulių skyriaus direktorius Vidmantas Čakas kiekvienam priešmokyklinukui ir pirmokėliui padovanojo po šviesą atspindinčią liemenę, o pavasarį su mokykla atsisveikinęs mokinys Gvidas Rimdžius visiems linkėjo įspūdingų pasiekimų moksle ir sporte.

free pokerfree poker

Biudžetinė įstaiga Joniškio r.
Gataučių Marcės Katiliūtės mokykla
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre,
kodas: 190563565
Mokyklos g. 6, Gataučių k.,
84262, Joniškio r. sav.
tel. 8 649  39 493
Valdymo struktūros schema

  sitemap email  rss  archive Neįgaliesiems
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis
859803
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
101
143
337
858857
101
5718
859803
Svetainę kūrė Laimonas Vingras 2010-12-22