VERTINIMO SISTEMA GATAUČIŲ M. KATILIŪTĖS MOKYKLOJE

• Pradinėse klasėse taikoma idiografinė vertinimo sistema.
• Kiekviena užduotis turi būti įvertinama.
• Vertinimas aptariamas žodžiu su mokiniais kiekvienos pamokos pabaigoje, su mokytojais ar klasės auklėtoju – per savaitę.
• Kontroliniai darbai turi būti ištaisyti ne vėliau kaip per 5 dienas.
• Kontroliniai, savarankiški, atsiskaitomieji darbai, testai ir individuali apklausa gali būti vertinami pažymiu.
• Jei atsiskaitomasis darbas praleistas ne dėl ligos (galioja tik gydytojo pažyma), mokinys privalo atsiskaityti per 2 savaites nuo grįžimo į mokyklą su mokytoju suderintu laiku.
• Mokinio aktyvumo ir pastangų vertinimo pamokoje sistemą nusistato pats mokytojas pagal dalyko specifiką. Sistema turi būti suderinta su mokiniais, visiems aiški ir suprantama.
• Pusmečių ir metiniai pažymiai vedami pagal elektroninio dienyno nurodomą vidurkį.
• Mokyklos vadovai apie mokymosi rezultatus žodžiu informuojami nuolat, raštu – 2 kartus per mokslo metus pasibaigus pusmečiams.
• Signalinį pusmetį mokytojai išveda likus 2 savaitėms iki pusmečio pabaigos. Apie pažymių vidurkius, žemesnius negu 4,0, tėvai informuojami raštu pasirašytinai.
• Tėvai, neturintys prieigos prie interneto, informuojami apie vaiko mokymąsi kas mėnesį pateikiant spausdintas ataskaitas (esant reikalui ir dažniau). Apibendrinti rezultatai tėvams skelbiami 2 kartus per mokslo metus pasibaigus pusmečiams.

Detaliau vertinimo sistema aprašyta ugdymo plane.